Osman Kutlu’dan Mhp’li ilçe başkanına yanıt gecikmedi. Hodri meydan !!!

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Önceki gün gazetemizde MHP Antalya Konyaaltı İlçe Başkanı Metin Ersoy hakkındaki haberimiz, Metin Ersoy’un “kişilik haklarını ihlal” ettiğine dair itirazı üzerine kaldırıldı.

Mhp’li İlçe Başkanının bu şekilde kendisine haksızlık edildiği algısı oluşturmaya çalıştığı ortadadır. Çünkü haberimizde, Büyük Taarruz etkinliği yapan gönüllülere Orman Bakanlığı tarafından gönderilen istihkakın ödenmediğini yazmıştık.

Bu iddiayı da gönüllüler adına hareket eden Büyük Taarruz Gönüllüleri Sözcüsü Osman Kutlu’nun açıklamaları ve mahkeme tutanaklarıyla belgelemiştik.

Haberimizin MHP Antalya Konyaaltı İlçe Başkanı Metin Ersoy’un “kişilik haklarını ihlal” ettiği gerekçesiyle yasaklanması üzerine Osman Kutlu’dan Mhp’li İlçe Başkanına yanıt geldi.

Büyük Taarruz Gönüllüleri Sözcüsü Osman Kutlu “Biz Büyük Taarruz ve şehitlerimiz için benim öncülüğümde Türkiye’nin dört bir yanından gelen gönüllüler olarak, kendi imkânlarımızla etkinlik yapıyoruz. Bu etkinliği de geleneksel olarak ve yasal izinlerimizi alarak tam yedi yıldır yapıyoruz. Ne benim ne de diğer arkadaşlarımın burada ticarî bir faaliyeti ve beklentisi yoktur. Orman Bakanlığı, Millî Parklar Genel Müdürlüğünün talebi üzerine geçtiğimiz yıl bakanlığımızın adı ve logosuyla bu etkinliği yaptık. Ne bir beklentimiz oldu ne de talebimiz. Ancak Genel Müdürümüz forma ve yol giderleri için bize maddi kaynak gönderdi. Bu kaynağı da bizim ticarî bir yapımız olmadığı için Afyon’daki ihale içerisinde bize aktardı.” dedi.

Osman KUTLU açıklamasında devamla “Orman Bakanlığından gönderilen etkinlik forma bedelini, Afyon’daki ihaleyi alan MHP Antalya İlçe Başkanı Metin Ersoy’un 9Gen Ltd. Şti. almış ancak bize ödememiştir.” dedi.

Osman Kutlu’dan Mhp’li ilçe başkanına HODRİ MEYDAN!

Etkinlik öncesinde Metin Ersoy’a güvenmediklerini söyleyen Kutlu “Neyse ki güvenmeyip sözleşme imzalattık. Etkinlik sonrası ödemeyi yapmak için bizden zaman istedi verdik, ödemedi. 9Gen firmasına dava açtık, borcum yok diyerek itiraz etti. Mahkemeyi kazandık, anlaşma istedi kabul ettik, anlaşmaya da bizzat kendisi imza attı. Ancak yine ödeme yapmıyor. Şirketinin üzerinde de tek bir toplu iğne yok.” diyerek olayın detaylarını paylaştı.

Osman KUTLU’nun avukatı tarafından paylaşılan anlaşma tutanağı.

Osman KUTLU açıklamasında özellikle “Sahibi olduğu şirket adına 17 bin lira gibi kendisi için ufak, kendi ihtiyaçlarını ancak karşılayan bizim gibi gönüllüler için önemli bir miktar borcu kabul edip, ödeyeceğim diye söz verip kendi imzasını attıktan sonra, sözünü tutmayan borcunu ödemeyenlerin kişiliklerinin ne olduğunu, korunmasına değer kişilik haklarının nasıl korunacağını halkın vicdanı en doğru şekilde takdir edecektir” diyerek bu haksızlığa isyan etti.

Osman KUTLU Mhp’li İlçe Başkanı Metin Ersoy’un itirazına ise “ÖNCE MAHKEME KARARIYLA SABİTLEŞMİŞ BORCUNU ÖDESİN, SONRA KİŞİLİK HAKLARINDAN BAHSETSİN” diyerek tepki gösterdi.

Skandal Gazete olarak içeriği doğru olan haberimizi internetten kaldırma kararı verenler, maddi meselenin değerlendirmesinde maalesef hata etmişlerdir. Hak elbet yerini bulacaktır.


 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir