Eğirdir’de bir adalet savaşçısı Alpay DİNÇ

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Abdullah Akdaş ve Gülnur Şahin’in Yasak İlişkisi, Yasin ve Gülnur’un Oğullarının annesinin telefonunda yakaladığı, SKYPE Görüntü ve Mesaj kaydını yakalamasıyla 11 Haziran 2019 günü ortaya çıkmıştır.

Evin oğlu, babasının yokluğunda annesinden şüphelenmektedir. 11 Haziran 2019 günü de, bir gerekçe ile annesinin telefonu kullanır ve şüphelendiği annesinin telefonunda, Kaymakam Akdaş ile, annesinin hiç de, mesleki etiğe uygun olmayan ifadeler ile yazılmış mesajlarını bulur.

Mesajların ekran görüntüsünü alır. Babasına Whatsapp mesajı olarak gönderir.12 Haziran 2019 günü, Yasin Şahin, Kaymakam Abdullah Akdaş tehditlerinden ve kendisine zarar vermesinden çekindiğinden, durumu kendisine yakın olarak gördüğü, iki kişiye anlatır.Birinci kişi, Mehmet Demirel’dir.

Mehmet bey, MHP EĞİRDİR İLÇE BAŞKANI ve EĞİRDİR NİS OTEL MÜDÜRÜDÜR. Eğirdir’de ikamet eder. Artvinlidir. Kaymakam Abdullah Akdaş ile, tanışıklığı kaymakamın Artvin’de görev yaptığı zaman uzanan bir geçmişi vardır.

İkinci kişi, benim. Ben emekli askerim. Yasin Şahin’i görev yaptığı dönemden tanırım.

Mehmet Demirel, Yasin Şahin ile Abdullah Akdaş arsında doğal aracı olarak, mesajları iletmek, teklifleri iletmek, iddia ve söylemleri iletmek gibi, iki kişi arasında, dahil olamadığını ifade ettiği, tarafsız olduğu beyanı ile ARACILIK görevi yapar.

Tarih 16 haziran 2019 saat 20:15 ile 20:30 sularında, olayı üçüncü olarak duyan, Yasin’in arkadaşı Görev Malulü Emekli Astsubay Alpay DİNÇ bu yasak ilişki skandalının devam eden sürecinde, Yasin’i yalnız bırakmamak için, aleni olarak FACEBOOK SAYFASINDA, Abdullah Akdaş’a yaptığı ayıbından dolayı, tepki gösterir… ŞEREFSİZ, UÇKUR DÜŞKÜNÜ, HERŞEYİ PARAYLA MI HALLEDECEĞİNİ ZANNEDİYORSUN… yazılı bir paylaşım yapar.Eğirdir’de yer yerinden oynar, tabiri caiz ise…EĞİRDİR, ÇALKALANIR.

Abdullah Akdaş ve Mehmet Demirel beni ararlar… yazı hakkında bilgi sahibi olup olmadığım sorulmadan, Alpay DİNÇ’e bu yazıyı kendi aralarında değerlendirenler, Alpay’a bu yazıyı Ahmet Özgüneşli sen mi, yazdırdın… diye sorulur…

Benim paylaşımdan haberim yoktur. Öğrenince Alpay DİNÇ’i ararım. Paylaşımın faydasının olamayacağını anlatırım ve SOSYAL MEDYADAN ((yaklaşık 12 dk. süre ile göründüğü biliniyor)) PAYLAŞIMIN KALDIRILMASINI, rica ederim.

Alpay DİNÇ paylaşımın görünürlüğünü gizler…Ancak sorun bitmez… Abdullah Akdaş, buna neden olanları şikayet edecektir. Yasin ve Gülnur Şahin hakkında SUÇ DUYURUSU yapılacaktı…

16.06.2019 saat 21:30 sularında, Mehmet Demirel’den, Abdullah Akdaş’ın, olaylara neden olan kişiler YASİN VE GÜLNUR’dan şikayetçi olacağını öğrenirim.Herkesin hakkı olan şikayet ve karşı şikayet hakkında gerçekliği de bilinerek, doğrunun bu yönde olmasını bende destekledim.

Ancak, Abdullah Akdaş, 16.06.2019 gecesi 22:05’de Yasin ve Gülnur’dan şikayetçi olmamış… ALPAY DİNÇ’ten şikayetçi olmuştur… Abdullah AKdaş’ın gerekçesi ise; ‘’GÖREVİ VE KONUMU İTİBARİYLE KENDİSİNE HAKARET EDİLDİĞİNİ’’… iddia etmesidir. İfadesinde bu konuya yer verir, bay Akdaş…

EĞİRDİR CUMHURİYET SAVCILIĞI tarafından yıldırım hızıyla, soruşturma yapılır. Alpay DİNÇ’in sosyal medya paylaşımını görmeyenlerde, birbirine mesaj atarak, Abdullah Akdaş şikayetinde ‘’PAYLAŞIMI GÖRDÜM GRUBU’’ oluşturularak, dosya tamamlanır, hakaret ve tehdit suçlamalı, kovuşturma dosyası kabul edilir.

28.11.2019 günü ilk duruşması yapılan, Abdullah Akdaş şikayetinde, Alpay DİNÇ sanık olarak duruşmaya katıldı.Duruşma Celse tutanağı ile açık; Kendisine destek olacak, beyan ettiği tanıklarının dinlenmesi kabul edilmedi.

Hakim tarafından, karşı taraf şikayetinden vazgeçerse, sende vaz geçer misin?… diye soru soruldu.Sorulan soruyu anlamadı, Alpay DİNÇ…Ancak, neden vazgeçeceğini bilmeden VAZGEÇMEM, dedi…İkinci duruşma tarihi, Mart 2020’ye ertelendi…

Görev Malulü Emekli Astsubay Alpay DİNÇ’e duruşma sonrası, sosyal medya da LİNÇ ve ZORBALIK başlatıldı…

Eğirdir’de bir gazete sahibi ve bir araba satıcısı tarafından, Abdullah Akdaş’ın yaptığı ayıbına karşın, Bay Akdaş’a destek verenlerin zorbalığını ve hakaretlerini Alpay DİNÇ, 09.12.2019 tarihinde EĞİRDİR CUMHURİYET SAVCILIĞINA şikayet etti.

Olayları ilk günden çarpıtan Abdullah Akdaş, kendisine eğer iftira ise, suçlaması gerekenleri suçlamayarak ALPAY DİNÇ’TEN şikayetçi olması gibi, Davanın ilk duruşması sonrası da, YASİN VE GÜLNUR’A tepki vermesi gerekenlerin ALPAY DİNÇ’e tepki vermesini anlayamadık…

Eğirdir’de Eski Kaymakam tarafından genel ahlakın hiçe sayılarak, toplumsal tepkinin de çarpıtılarak olayların karıştırılmasında kendi ayıbını örtbas etmeye çalışma gayretleri ile devam eden, YASAK İLİŞKİ SKANDALI, acaba daha nasıl, karışıklıklar ile devam edecek…

ALPAY DİNÇ kendisini arkadaşı için, feda etmiş, karakterli, dürüst, doğruları uğruna yaşam mücadelesine devam eden, EĞİRDİR’de sevilen, aslen Manisalı olan, EĞİRDİR’den evli olması hasebiyle, EĞİRDİR’İN DAMADIDIR…

Abdullah Akdaş seviciler tarafından hem sosyal medyada hem de, mesnetsiz ve yersiz olarak, Mehmet Demirel’in şikayetlerine de maruz kalmaktadır….

Mehmet Demirel’in mesnetsiz şikayetinde, EĞİRDİR EMNİYETİNDE, sorulacak konu ve suçlama mesnedi bulunamayan ALPAY DİNÇ üzerine oynanan, şikayetlerinde görünenden farklı bir gerekçesi olduğunu değerlendiriyoruz…

Takipteyiz…


 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir