Dünya / Güncel / MANŞET / Politika / Siyaset

Rusya`da neler oluyor?

Son bir haftada Rusya'da yaşanan dikkat çekici gelişmeler

Rusya'da ilginç gelişmelerSon günlerde birçok ülkenin Rusya elçilerini sınır dışı etmeye başlaması ve Rusya'daki büyük yangın akılları karıştırıyor.

10'dan fazla ülkenin Rusya elçilerine yönelik sınır dışı etmeye hazırlandığı haberi dünya gündemine düştü ama gerek ülkemizde gerekse dünya medyasında gereken ilgiyi görmedi.

Öte yandan Rusya'da yaşanan büyük yangın ve yüzlerce insanın ölümünün halktan gizlendiği iddiaları da gündemi işgal etmemekte.

Bu gelişmelerin yaşandığı ve Suriye meselesinin siyasi bir dünya krizine girdiği böylesine hassas bir dönemde, bu iki olayın birbirinden bağımsız olamayacağı pek çok uzman tarafından değerlendirilmektedir.

Uzmanların bir kısmı Suriye ve Türk Ordusunun Zeytindalı harekatıyla ilgili olarak Rusya'yı pasifize etmek amacı taşıdığını söylerken, diğer bir kısmı ise Suriye'de anlaşma sağlandığını, asıl amacın İran üzerine yapılacak politikaların, belki de bir askeri harekatın öncesinde Rusya'ya verilen bir gözdağı olduğunu iddia etmekteler.

Bazı uzmanlar ise her ikisiyle de ilgili olarak Rusya'nın tepkilerini ölçmek amacıyla yapıldığına dair yorumlar yapıyorlar.

Rusya'nın ve Putin'in bu duruma karşı nasıl bir tavır takınacağı, nasıl tepki vereceği merakla bekleniyor
Bu haber 27.03.2018 17:06:01 tarihinde eklenmiştir. Toplam okunma sayısı :

osman kutlu osman kutlu tarafından hazırlanmıştır.


Haber Kaynağı : Özel Haber

Okuyucu Yorumları

Benzer Haberler